Coroczna Parada Seniorów i Piknik Pokoleń to wielkie święto społeczności liczącej niemal 10 mln osób, a samo wyjście na ulice stolicy, to symboliczna próba pokazania energii, potencjału, ale również ich potrzeb, problemów, z którymi się borykają. To również szansa na aktywizację osób starszych oraz tworzenie nowych więzi społecznych.

Seniorzy opanowali ulice Warszawy

Wspólne świętowanie rozpoczęło się tradycyjnie o godz. 12:00 przy rondzie de Gauelle’a, skąd według szacunków Fundacji Zaczyn – organizatora wydarzenia, blisko 15 tysięcy Seniorów pokonało trasę w kierunku Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Tam do wieczora spędzali aktywnie czas w ramach organizowanego Pikniku Pokoleń.

W ramach specjalnej strefy programu „Adamed dla Seniora”, firma Adamed przygotowała szereg aktywności dedykowanych osobom starszym. Rekordowo, bo około 450 Seniorów skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji. We współpracy współpracy z Polskim Towarzystwem Chirurgii Naczyniowej Adamed udostępnił badanie kostka-ramię oraz konsultacji z chirurgami naczyniowymi. W ramach programu „Głęboki Oddech” dostępny był lekarz pulmonolog oraz badanie spirometryczne. Każdy kto odwiedził strefę AdS mógł również zbadać poziom glukozy we krwi oraz ciśnienie tętnicze.  Na stoiskach Adamedu przez cały dzień można było zasięgnąć informacji nt. produktów firmy m.in. Geriamocy i Maxi3Veny, która była partnerem produktowym wydarzenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również treningi nordic walking i indywidualne konsultacje prowadzone przez profesjonalnych trenerów, w trakcie których Seniorzy zapoznawali się z techniką  uprawiania tego sportu.

W dalszej części programu Pikniku, wszyscy uczestnicy bawili się na koncercie tegorocznej gwiazdy – Krzysztofa Krawczyka, a DJ Wika jak co roku poprowadziła największy w Polsce Dancing Międzypokoleniowy. Organizatorzy przygotowali również specjalną strefę dyskusyjno-panelową z udziałem takich gwiazd jak: Robert Janowski, Katarzyna Pakosińska, Beata Tadla czy Tomasz Jacykow.

20 000 zł na projekty Senioralne

W trakcie „Pikniku Pokoleń” Adamed promował również ogólnopolski konkurs „Adamed dla Seniora” dla organizacji działających na rzecz aktywizacji Seniorów. W ramach konkursu mogą one zgłosić swoje projekty dotyczące promocji aktywnego spędzania czasu przez osoby starsze, przestrzegania zasad zdrowego stylu życia oraz działań z obszaru szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej. Pula nagród w tym roku wynosi 20 000 zł. Pomysły przyjmowane są do 15 września.

Szczegóły związane z konkursem dostępne są na stronie internetowej: www.adameddlaseniora.pl/konkurs  

Pin It on Pinterest

Share This