Jak informuje portal Wirtualne Media, TVP przygotowuje nowy format, którego premiera odbędzie się w styczniu 2019 roku. Program ma nosić nazwę „Sanatorium miłości”, a jego głównymi bohaterami będą emeryci. Produkcja ma łączyć reality-show z elementami znanymi z filmów dokumentalnych, a wśród tematów poruszanych w nowym show państwowej telewizji znajdzie się zdrowie, edukacja, czy poradnictwo.

W „Sanatorium miłości” zobaczymy 3 tygodnie z życia 12 seniorów, którzy zamieszkają w sanatorium Równica w Ustroniu, leżącym w paśmie górskim Beskidu Śląskiego. Razem będą przeżywali różne ciekawe przygody, a być może niektórzy z nich znajdą miłość.

Według TVP program ma poruszyć problem dyskryminowania osób starszych i „pokazać jesień życia w barwny i ciepły sposób, podkreślając wartość oraz godność człowieka bez względu na jego wiek”.

W programie mogą wziąć udział jedynie osoby, które ukończyły 60 lat.

Cieszę się, że narodził się pomysł takiego programu. Jego bohaterowie, ludzie w jesieni swojego życia, są naprawdę w pięknym wieku. To taki moment, kiedy ma się już za sobą wychowanie dzieci, wypuszczenie ich na świat, oddanie im toru w sztafecie życia. Stąd tak wiele starszych osób mówi dzisiaj, że to jest ta chwila, ten czas, żeby zacząć się nim cieszyć. Iść własną ścieżką. Zacząć realizować zaniechane kiedyś marzenia czy pasje – mówi prowadząca program Marta Manowska.

Kiedy? Data i godzina emisji

Pierwszy odcinek Sanatorium miłości zostanie wyemitowany już w styczniu, a emisja potrwa do marca – łącznie zaplanowano 10 odcinków show. Program będzie można oglądać w tym samym czasie, w którym obecnie nadawany jest Rolnik szuka żony (niedziele o godzinie 21:15). Podobnie jak w przypadku Rolnika prowadzącą Sanatorium miłości będzie Marta Manowska.

Pin It on Pinterest

Share This