COVID-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla osób z chorobami układu krążenia –  może powodować groźne zakrzepy w naczyniach krwionośnych. Niestety, nie tylko oni są narażeni na takie powikłanie. Czy dysponujemy metodami, które chronią tych pacjentów? O tym m.in. mówić będzie prof. Krzysztof Filipiak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista m.in. farmakologii klinicznej i kardiologii, który będzie gościem Serwisu Zdrowie w poniedziałek 26 lipca o godz. 11.00.

To drugie z cyklu trzech spotkań w formie webcastu, poświęconych diagnostyce i leczeniu zakrzepowo-zatorowemu. Spotkanie będzie transmitowane live na: zdrowie.pap.pl, a jego zapis zostanie opublikowany wkrótce po wydarzeniu.

Zakrzepy zyskały szczególną „sławę”, kiedy pojawiły się doniesienia na temat możliwego rzadkiego powikłania po szczepieniu przeciw COVID-19. Jednocześnie do opinii publicznej nie przebiła się z równą mocą informacja o tym, że powikłania zakrzepowo-zatorowe dotyczą olbrzymiej grupy pacjentów, którzy na COVID-19 zachorowali – nawet połowy tych, którzy z powodu tej choroby musieli trafić na oddział intensywnej opieki medycznej. Wciąż nie jest też powszechną wiedzą, że zakrzepica żył głębokich oraz inne jednostki chorobowe związane z powstawaniem zakrzepów to jedne z najpowszechniejszych, a jednocześnie przyczyniających się do wielu nieszczęść schorzeń współczesnych czasów.

O tym, jak współczesna medycyna może pomóc pacjentom borykającym się z tym problemem, czy sami pacjenci mogą nie dopuścić do powstawania zakrzepów, opowie prof. Krzysztof Filipiak – hipertensjolog, kardiolog i farmakolog kliniczny z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM.

Spotkanie poprowadzi Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie PAP. Postaw na Wiedzę! w Polskiej Agencji Prasowej.

Zarejestrowane na spotkanie osoby będą mogły zadawać pytania w formie pisemnej. Pytania można również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.

Cykl spotkań jest realizowany we współpracy w partnerem merytorycznym, firmą Pfizer.
 

Pin It on Pinterest

Share This