Na 9 piętrze biurowca przy ul. Rondo ONZ 1 na warszawskim Śródmieściu działalność rozpoczęło nowe centrum zdrowia psychicznego. W Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia, wchodzącej w skład Grupy LUX MED, pacjenci mogą skorzystać z pomocy specjalistów z wieloletnim stażem, wśród których są psychiatrzy, psycholodzy, seksuolodzy oraz coachowie. Pierwsi pacjenci zostali przyjęci 4 stycznia.

Poradnię Harmonia wyróżnia holistyczne podejście do potrzeb i problemów pacjenta, począwszy od rozwoju osobistego po zdrowie psychiczne. W placówce można wykonać badania diagnostyczne w zakresie psychiatrii, psychologii i diagnostyki depresji. Eksperci świadczą profesjonalne usługi zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

– O swoje zdrowie psychiczne należy dbać tak samo jak o własne ciało. Depresji, czy innych zaburzeń nastroju nie wolno bagatelizować. Chcemy kompleksowo rozwiązywać problemy zdrowotne naszych pacjentów, dlatego otwieramy samodzielne centra zdrowia psychicznego pod marką Harmonia, w ramach których oferujemy szeroki zakres opieki – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Według badań sondażowych przeprowadzonych przez Kantar na zlecenie Grupy LUX MED, dotyczących wpływu pandemii wywołanej koronawirusem SARS-Cov-2 na społeczeństwo już co czwarta osoba, zapytana o pogorszenie nastroju, w czasie od marca 2020 roku, odpowiedziała twierdząco. Polacy zaobserwowali u siebie także inne objawy depresji.Pandemia COVID-19 i wprowadzany w związku z nią lockdown oraz ograniczenie kontaktów międzyludzkich może spowodować wzrost stanów depresyjnych, dlatego ważne abyśmy nie bagatelizowali objawów, a wszelkie niepokojące sygnały konsultowali ze specjalistą.

– Ważnym elementem w dbaniu o nasze zdrowie psychiczne jest samoobserwacja i świadome reagowanie na zmiany zachodzące w organizmie i psychice. Kluczowa często okazuje się odpowiednia reakcja rodziny lub przyjaciół, którzy dostrzegają zmiany w zachowaniu i pomogają zorganizować niezbędną pomoc. W takich przypadkach zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą – mówi dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz, zarządzająca siecią poradni Harmonia w Grupie LUX MED.

Specjaliści Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia w placówce przy Rodzie ONZ 1 przyjmują pacjentów od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 21. Ze świadczeń mogą skorzystać osoby posiadające abonament medyczny LUX MED, jak również w ramach oferty fee-for-service.

Pin It on Pinterest

Share This