Tak jak wszystko w mijającym roku, również Sylwester będzie inny.

Mamy nadzieję, że ta ostatnia noc będzie jednocześnie pierwszą w lepszych, zdrowszych czasach! Powitajmy Nowy Rok mądrze i odpowiedzialnie! Bez hucznych imprez na wielkiej sali i spotkań w licznym gronie! Nasze zdrowie jest ważniejsze od fajerwerków! – mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Przez ostatnie miesiące COVID-19 pochłonął miliony ludzkich istnień na całym świecie. Również w Polsce ofiary liczone są w setkach tysięcy. Mimo mrocznych statystyk nadal nie brakuje niedowiarków: „Koronawirus to bzdura”, a brak masek na twarzach, łamanie zakazu gromadzeń, nieprzestrzeganie dystansu – to nadal nierzadki widok.

I tylko ci, którzy przeżyli koszmar wiedzą, że COVID-19 to groźny przeciwnik. Że niechciany, zbyt długi sen nie daje odpoczynku, a wstanie z łóżka to jak wejście na Mount Everest. Walka o każdy oddech, strach, panika, szpital, respirator… I tylko jedno pytanie: „czy przetrwam?”

– Rok 2020 zapamiętamy na zawsze. Rodziny do końca życia opłakiwać będą swoich bliskich, którzy odeszli tak niespodziewanie. Tegoroczny Sylwester będzie kolejnym sprawdzianem z naszej narodowej odpowiedzialności. Bawmy się mądrze i nie zabierajmy nikomu nadziei na bezpieczne życie w Nowym Roku. Życzymy Państwu żeby każdy kolejny dzień był łaskawszy dla naszego zdrowiamówi Bożena Janicka.

Pin It on Pinterest

Share This