Centrum Montessori Senior wraz z Kliniką Geriatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego serdecznie zapraszają 15-16 czerwca 2019 na konferencję poświęconą Metodzie Montessori Senior – Montessori Lifestyle®, połączoną ze spotkaniem z jej twórcą.

Opracowana w latach 90. XX wieku, metoda dr Camerona Campa połączyła zasady pedagogiki Marii Montessori z psychologicznymi modelami uczenia się i rehabilitacji funkcji poznawczych. Dr Camp otrzymał za swoją metodę wyróżnienie Excellence in Research and Education Award przyznane przez The American Association of Homes and Services for the Aging (AAHSA); został też uhonorowany przez American Society on Aging (ASA) nagrodą Healthcare and Aging Award.

Dewizą metody Montessori Senior jest zasada: „pomóż mi zrobić to samodzielnie”. Zamiast kierować uwagę na pogłębiające się deficyty i odstępstwa od norm, metoda ta odrzuca nihilizm terapeutyczny i na różne sposoby aktywizuje seniorów z chorobą Alzheimera. Tą drogą pomaga im odnaleźć część utraconych umiejętności i rozwinąć nowe zainteresowania oraz nowe formy komunikacji z otoczeniem. Zaangażowanie w proste codzienne czynności okazuje się jednym z kluczy do tego, by odzyskali oni radość, spokój i spełnienie, zamiast poczucia porażki, gniewu czy frustracji.

Do kogo skierowana jest nasza konferencja?

Adresatem konferencji są osoby, które w życiu zawodowym lub rodzinnym mają kontakt z seniorami żyjącymi z zaburzeniami neuropoznawczymi. Serdecznie zapraszamy bliskich, opiekunów, pielęgniarki, lekarzy i wykładowców, zainteresowanych problematyką otępień. Jest to doskonała okazja zarówno dla przybliżenia zasad metody Montessori Senior – Montessori Lifestyle® szerszemu kręgowi osób zainteresowanych tematem, jak również do interdyscyplinarnej wymiany doświadczeń.

Więcej szczegółów znajdą Państwo TU:

https://centrum-montessori-senior.pl/konferencja-metoda-montessori-senior-w-praktyce/?fbclid=IwAR1CMafBDrTs0bW0nZUOysoCknTB9prjUcpxMzbEjfZ_KpvshOOKClwpZgU

Pin It on Pinterest

Share This