Gdzie szukać wsparcia i pomocy po leczeniu? Co zrobić, by rehabilitacja była skuteczna? Na te i inne pytania już w czwartek 1 sierpnia, w godzinach od 12.00 do 16.00, w siedzibie Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ odpowiadać będą wolontariuszki ze Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum.
Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ współpracuje z Amazonkami w ramach akcji „Wiedza ratuje życie”. Spotkania w siedzibie MOW NFZ przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie odbywają się regularnie, w pierwszy lub drugi czwartek miesiąca.
Na specjalnie przygotowanym stoisku w Sali Obsługi wolontariuszki będą udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy oraz raka jądra. Podzielą się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi i własnymi doświadczeniami w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki poinstruują kobiety jak samodzielnie badać piersi, a mężczyzn na temat samobadania jąder.