Kolejna edycja Miasteczka Zdrowia przed nami! Już 21 lipca (czwartek) w godzinach 10.00-15.00, pojawi się na placu przed Galerią Przymorze w Gdańsku. To świetna okazja dla wszystkich mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych, co na co dzień może wiązać się z długim okresem oczekiwania na wizytę u specjalisty, czy też innymi trudnościami. Powstająca przed centrum przy ul. Obrońców Wybrzeża prozdrowotna „osada” zapewni również możliwość oddania krwi dla potrzebujących. Zapraszamy wszystkich chętnych!

O zdrowie warto zadbać w każdej chwili, a Miasteczko Zdrowia będzie ku temu znakomitą okazją. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Veritas, od lat zaangażowana w działania pomocowe na wielu płaszczyznach. Do aktywności fundacji należą dobroczynne działania i organizacja wydarzeń dla potrzebujących dorosłych i dzieci, a także zwierząt. Cykliczność Miasteczka Zdrowia pozwala zauważyć nam jego rosnąca popularność zarówno wśród partnerów medycznych, mediów, a przede wszystkim samych odwiedzających miasteczko. To wszystko wpływa na jego atrakcyjność i rozpoznawalność oraz pozwala stworzyć interesującą ofertę badań i konsultacji dostępną w jednym miejscu. Dzięki temu, mamy pewność, że wykonujemy dobrą i potrzebną pracę – podkreśla Marta Wilman z Fundacji Veritas.

Wakacje to najdogodniejszy moment na organizację tego typu wydarzenia, ale i jednocześnie często najtrudniejszy czas dla publicznej służby krwi. W odpowiedzi na potrzebę uzupełnienia zapasów krwi dla potrzebujących, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawi się z krwiobusem, w którym w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można honorowo oddać krew. Akcję wspiera również Galeria Przymorze, przed którą powstanie miasteczko. Z przyjemnością współpracujemy z organizatorami i już po raz kolejny powstaje u nas Miasteczko Zdrowia. Przymorze to dogodna lokalizacja w Trójmieście, zapraszamy do udziału zarówno wszystkich troszczących się o swoje zdrowie i potrzebujących konsultacji mieszkańców, jak również każdego, kto z chęcią spędzi miły czas na świeżym powietrzu. Szczególną częścią programu będzie możliwość honorowego krwiodawstwa, zachęcamy do zaangażowania w ten, niezwykle ważny, element pomocy – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor Galerii Przymorze.

Co jeszcze czeka nas w szerokim programie wydarzenia?

Enel Med przybliży wiedzę z zakresu rezonansu magnetycznego wraz z przyjmowaniem zapisów na to badanie, z kolei placówka Enel-Med Stomatologia przeprowadzi konsultacje z zakresu profilaktyki stomatologicznej, estetycznej i usług protetycznych.

Na stoisku Polmed będzie można wykonać pomiar ciśnienia krwi, glukozy oraz masy ciała wraz ze wskaźnikiem BMI. Dodatkowym aspektem będzie możliwość konsultacji w związku z Programem Profilaktyka 40+.

Kolejnym partnerem jest NFZ – Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Na miejscu będzie można potwierdzić Profil Zaufany, otrzymać kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) oraz wziąć udział w nauce badania piersi.

PZU Zdrowie zaoferuje na swoim stoisku cztery strefy, na których można będzie zrobić pomiar cukru we krwi, wziąć udział w pokazach poprawnej higieny jamy ustnej, skonsultować postawę ciała oraz skorzystać z wagi Tanita.

Kolejny Partner, jakim jest Diagnostyka, oferuje bony rabatowe na wybrane badania oraz przeprowadzi kwalifikacje do bezpłatnej diagnostyki w kierunku zakażenia wirusem HCV. LUXMED i Swissmed, łącząc siły, przeprowadzą badania glukometrem, lipidogram, pomiar ciśnienia tętniczego, BMI oraz konsultacje kardiologiczne.

Na stoisku Laboratoriów Medycznych BRUSS będzie można wykonywać badania HCV. Dodatkowo, osoby odwiedzające ten punkt będą otrzymywali voucher na badania ze zniżką 10%.

Na stoisku Szpitala Dziecięcego Polanki osoby do 18 roku życia będą mogły skorzystać z analizy składu masy ciała, zbadać pojemność płuc oraz ciśnienie krwi.

Alcon wraz z Kliniką Okulistyki z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku udostępni zaćmobusa.

Na wydarzeniu pojawi się również Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku – Centrum Chorób Piersi.

COPERNICUS Podmiot Leczniczy zapewnia programy profilaktyczne, a wśród nich: konsultacje kardiologiczne oraz z zakresu wad postawy.

Z kolei Centrum Medyczne Zdrowy Profil przeprowadzi pomiar ciśnienia krwi oraz analizę składu masy ciała. Audika zapewni audikobus, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli przeprowadzić bezpłatne badania słuchu.

Oprócz tego, Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy udostępni uczestnikom wydarzenia osteobusa, gdzie wykonywane będą badania densytometryczne w kierunku osteoporozy. Warto zwrócić również uwagę na fakt uruchomienia tak zwanej karty zdrowia. Będzie ona rozdawana uczestnikom podczas wydarzenia i upoważnia do zniżek na usługi danych placówek medycznych.

Pin It on Pinterest

Share This