Bez maseczek i bez zachowania dystansu! Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia negatywnie oceniają sposób prowadzenia tegorocznej kampanii wyborczej! – Na każdym niemal wiecu obserwujemy łamanie podstawowych zasad reżimu sanitarnego. Obawiamy się, że za kilka tygodni będziemy zbierać żniwo! – mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Pierwsza tura wyborów za nami! Jednych wynik cieszy, innych nie! Bez względu na polityczne rozstrzygnięcia, wszyscy możemy czuć się przegrani. Dlaczego?

– Kiedy kilka miesięcy temu ogłoszono pandemię koronawirusa, zgodnie z zaleceniami rządzących zamknęliśmy się w domach! Kolejne obostrzenia nakazywały zdalną pracę, zamknięto szkoły, urzędy, jeden po drugim przekształcano szpitale w jednoimienne, a wejść do sklepów pilnowali pracownicy ochrony. Izolowaliśmy się od najbliższych, Wielkanoc minęła bez tradycyjnej święconki, zakazano ślubów, komunii… Rząd się chwalił, że dzięki dyscyplinie obywateli Polska nie podzieliła losu Włoch, Francji, czy innych krajów europejskich. W końcu przyszło luzowanie obostrzeń, niby stopniowo, etapami, ale tak naprawdę z wielką siłą nakręciło lawinę ryzykownych zachowańmówi Bożena Janicka.

Dziś, choć nadal mamy stan epidemii w Polsce i istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust, trzymania dystansu i higieny rąk, w wielu miejscach publicznych (sklepach, instytucjach, biurach) zasady te są kompletnie nieprzestrzegane.

..- Najbardziej jednak jesteśmy przerażeni tym, w jaki sposób w czasie pandemii prowadzona była kampania wyborcza! Tłumy ściśniętych ludzi bez maseczek, skandujący nazwiska swoich liderów, w tym osoby starsze, znajdujące się w grupie ryzyka! Ale jak mają się zachowywać, skoro taki przykład dają im sami rządzący? Tak działo się w wielu miastach, a ostatnio także w Koninie na targowisku, kiedy to mieszkańców odwiedził obecny prezydent. Sam nie miał maseczki, a wielu jego zwolenników, również bez maseczek przepychało się, żeby dotrzeć jak najbliżej. Mamy wrażenie, że wszystko przestało się liczyć! Wszystko, z wyjątkiem jednego! Żeby iść do urn! W tym przypadku brzmi to  złowieszczo, ale naprawdę obawiamy się, że już za dwa, trzy tygodnie za naszą nieostrożność zapłacimy najwyższą cenę, jaką jest zdrowie, a nawet życie!

Przed nami druga tura, zachowajmy ostrożność !!! – MY OBYWATELE- zagrożenie nie minęło!  – podkreślają lekarze PPOZ.

Pin It on Pinterest

Share This