Już niedługo Parada Seniorów 2019. 24 sierpnia 2019 Traktem
Królewskim w kierunku Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego przejdą seniorzy z całej Polski, aby obalić stereotypy związane z wiekiem i udowodnić, że każdy może być aktywny.

Podczas Pikniku nie zabraknie atrakcji zarówno dla aktywnych seniorów, jak i tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z aktywnością fizyczną. W programie będą dostępne m.in. darmowe pomiary składu ciała wraz z konsultacjami zdrowotnymi w specjalnej strefie sportowo-edukacyjnej MultiSport Senior.

Parada Seniorów Dojrzali Wspaniali to wielkie święto osób starszych,
jedyne tak duże na świecie. Na ulice Warszawy wyjdzie ponad 10 tysięcy
aktywnych seniorów, którzy zamanifestują swoją różnorodność. Parada utrwala pozytywny wizerunek rosnącej społeczności osób starszych, zachęca do aktywnego życia, odkłamuje szkodliwe stereotypy
— mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn będącej organizatorem Parady Seniorów.

Według ekspertów organizm człowieka zaczyna starzeć się około 20-25 roku życia, a zmiany dotyczą wszystkich układów ciała – szczególnie odczuwalne w życiu codziennym są te zachodzące w układzie krążeniowo-oddechowym oraz mięśniowo-szkieletowym5. Priorytetem staje się więc edukacja w zakresie aktywnego stylu życia już na jego wczesnych etapach – dla zdrowej przyszłości.

Tu znajdziesz program: https://parada.zaczyn.org/

Pin It on Pinterest

Share This