Zespół nastroje we współpracy ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich przygotował wyjątkowy teledysk do piosenki “Nie ma mnie przy tobie”. Został on zrealizowany przy wsparciu kilkunastu operatorów dronów z różnych polskich miast.

Puste ulice, zazwyczaj zatłoczone i tętniące życiem oraz portrety starszych osób, które zostały bezpiecznie uchwycone w oknach swoich mieszkań, pokazują odbiorcom, że codzienność wielu starszych osób jest często tak przepełniona samotnością, że przypomina życie w kwarantannie w czasie epidemii.

Celem powstania teledysku jest promocja zbiórki środków dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich na cele statutowe: www.siepomaga.pl/pandemiasamotnosci

Ostatnie tygodnie przyniosły Stowarzyszeniu nowe wyzwania. Podopieczni to w większości osoby po 80 roku życia. Są więc w tzw. grupie wysokiego ryzyka i najbardziej potrzebują pomocy w czasie epidemii. Obecnie Stowarzyszenie wspiera osoby starsze w zakupie podstawowych zakupów tzw. „zakupów wycieraczkowych”, wykupowania recept, realizacji opłat, przynoszeniu gotowych posiłków. Wolontariusze również utrzymują regularny kontakt telefoniczny z podopiecznymi w tym stresującym czasie i podtrzymują ich na duchu.

Pomimo codziennej dawki tragicznych wiadomości z Polski i ze świata, wiemy, że za kilka, może kilkanaście miesięcy ludzkość pokona koronawirusa. Wielu seniorów pozostanie jednak w kwarantannie. Tak jak byli w niej przed wybuchem epidemii.

Czy wiecie, że statystycznie co piąta osoba w Polsce w wieku 65+ mierzy się z samotnością? W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, kiedy proste, codzienne czynności stają się wyzwaniem, zjawisko to dla wielu odczuwalne jest w sposób szczególny.

Pin It on Pinterest

Share This