Łatwiejszy dostęp do opieki onkologicznej, wsparcie na każdym etapie począwszy od profilaktyki, przez diagnostykę, leczenie i monitorowanie stanu po zakończonej terapii – a wszystko to z myślą o mieszkańcach Działdowa i okolic.

Zwiększenie dostępności i jakości oferowanych usług onkologicznych traktujemy jako naszą główną misję. Nowa poradnia to miejsce, w którym każdy zaniepokojony swoim stanem zdrowia, może bez problemu i przede wszystkim jakiegokolwiek skierowania, skonsultować się z onkologiem. To ważne by sygnalizować lekarzowi, wszelkie niepokojące zmiany w naszym organizmie, odpowiednio wcześniej – podkreśla Dyrektor Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED Grupa S.A. w Elblągu – Anna Tybińkowska.

Nowo powstała Poradnia Onkologiczna bliżej miejsca zamieszkania zdecydowanie skróci dostęp do specjalisty dla pacjentów pierwszorazowych, a także usprawni wizyty kontrolne dla chorych, którzy leczyli się w innych, oddalonych ośrodkach.

Poradnia zlokalizowana jest w budynku Szpitala SPZOZ w Działdowie. Pacjent w jednym miejscu będzie mógł skorzystać z rozszerzonej o konsultacje onkologiczne, oferty poradni specjalistycznych. Od lat funkcjonujemy tam z Poradnią Chirurgii Onkologicznej, którą mamy przyjemność prowadzić współpracując z tamtejszym Szpitalem– dodaje Anna Tybińkowska.

Nasza współpraca z Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED Grupa S.A. w Elblągu trwa już prawie dwa lata. Owocem tej współpracy jest powstanie nowej Poradni Onkologicznej, która ma ułatwić dostęp do opieki między innymi pacjentom z Działdowa i powiatu działdowskiego. Spełniło się wreszcie marzenie naszych mieszkańców, którzy do tej pory musieli szukać kontaktu ze specjalistami w zamiejscowych poradniach – mówi Grzegorz Mrowiński Burmistrz Działdowa

Warto raz jeszcze podkreślić, że do Poradni Onkologicznej nie wymagane jest skierowanie, a całość leczenia odbywa się w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Specjaliści w Poradni:

  • udzielają konsultacji pacjentom bez skierowania,
  • udzielają konsultacji pacjentom kierowanym przez lekarzy specjalistów z innych zakładów opieki zdrowotnej,
  • kwalifikują chorych do dalszego leczenia,
  • prowadzą badania kontrolne po leczeniu szpitalnym.

Dodatkowo każdy pacjent otrzyma wsparcie opiekuna – Koordynatora Onkologicznego DILO. To osoba dedykowana do pomocy podczas całego procesu diagnostyki i leczenia.

Poradnia Onkologiczna to ogromna wartość dodana dla mieszkańców Działdowa, mojego rodzinnego miasta. Cieszę się, że dzięki naszym wspólnym działaniom, zyskają dostęp do specjalistycznej opieki onkologicznej niemalże „od ręki”, bez konieczności odbywania dalekich podróży – podkreśla Joanna Hincman Koordynatorka onkologiczna.

Koordynatorzy dostępni są dla wszystkich pacjentów onkologicznych, pilnują kalendarza wizyt, proponują dogodne terminy, są z pacjentem na każdym etapie leczenia.

Kontakt do Koordynatorów:

55 235 89 53, 795 126 239 lub 795 127 444 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00.

Adres:
Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED Grupa S.A, Działdowo, ul. Leśna 1 (budynek Szpital SPZOZ, Gabinet nr 19 na parterze).

mat. prasowe, zdj. Ryszard Makszyński.

Pin It on Pinterest

Share This