Fundacja Jazzu Tradycyjnego zaprasza na „Spotkania z Jazzem Tradycyjnym 2019”, w ramach których odbędą się dwa koncerty pod hasłem „Giganci Swingu” poświęcone wielkim mistrzom tego gatunku.

Spirit of Stephane Grappelli

17.11.2019, godz. 16.00

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, I piętro, Hol główny Przychodni Przyklinicznej.

Listopadowe popołudnie to instrumentalna uczta oddająca hołd muzyce francuskiego skrzypka i kompozytora Stephane Grappelli’ego, który współtworząc wraz z gitarzystą Django Reinhardtem słynny zespół Hot Club De France spopularyzował połączenie muzyki Gypsy z Jazzem.
Stephane Grappelli, który dwukrotnie odwiedził Polskę współpracował z wielkimi jazzowymi muzykami jak Duke Ellington, Mc Coy Tyner, Oscar Peterson, a także muzykami nie jazzowymi jak Yehudi Menuhin, Paul Simon, a nawet Pink Floyd.
Muzycy zaproszeni do współpracy przez skrzypka Tomasza Muchę w finezyjny sposób przywołują twórczość Grappellego i ducha czasów, w których to Gipsy Jazz rozbrzmiewał w klubach całej Europy.
Wykonawcy: Tomasz Mucha (lider, skrzypce), Arkadiusz Dec (gitara), Piotr Kucharz (kontrabas).
 

Tibute to Nat King Cole
21.11.2019, godz. 16.00
Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, II piętro, Kaplica


Popołudnie  listopadowe proponuje wspaniałe przeżycia z niezapomnianymi piosenkami z repertuaru amerykańskiego pianisty i wokalisty Nat Kong Cole’a, który swym ciepłym, o pięknej barwie i głębi głosem cieszył i po dziś dzień cieszy publiczność całego świata.
Podczas koncertu zostaną wykonane największe przeboje artysty jak: Nature Boy, Mona Lisa, Unforgettable i wiele innych.
W świat piosenek Nat King Cole’a wprowadzą: Marek „Słoma” Słomiński (śpiew, gitara), Michał Pijewski (śpiew, piano), Robert Kuduk (śpiew, kontrabas), Jerzy Więckowski (perkusja).

Pin It on Pinterest

Share This