Najlepszą metodą leczniczą w osteoporozie pozostaje kontrolowana aktywność fizyczna, ważna zarówno dla leczenia złamań kompresyjnych, jak i zachowania zakresu ruchów czynnych i biernych kręgosłupa.

Stabilizator EXTO™ (MediRoyal Nordic AB, Szwecja) został zaprojektowany dla pacjentów cierpiących na złamania kompresyjne kręgosłupa z powodu osteoporozy. Może być również stosowany w celu zredukowania kifozy piersiowej i zwiększenia stabilności postawy.

Najlepszą metodą leczniczą w osteoporozie pozostaje kontrolowana aktywność fizyczna, ważna zarówno dla leczenia złamań kompresyjnych, jak i zachowania zakresu ruchów czynnych i biernych kręgosłupa. EXTO™ może być używany przy większości aktywności ruchowych do redukowania obciążeń, ochrony i korygowania postawy.

Stabilizator zakładany jest na ubranie. Składa się z trzech aktywnych części: pasa lędźwiowego, wspornika kręgosłupa i szelek. Pas lędźwiowy wykonany jest z połączenia tkanin elastycznych i półelastycznych, z przodu dopinany na paski, których długość dopasowuje się indywidualnie. Wspornik kręgosłupa zawiera aluminiową szynę, która powinna być indywidualnie dopasowany do budowy pacjenta. Szelki wykonane są z wielu warstw materiału elastycznego z wyściółką, by zapewnić wystarczające odciążenie i utrzymać stabilność czynnościową. Spina się je indywidualnie z paskami ściągającymi z przodu, zakładając stabilizator EXTO™ jak plecak.

źródło: https://rehabilitacja.elamed.pl

Pin It on Pinterest

Share This