W centrum handlowym Nowe Bielawy w Toruniu działa już stacjonarny punkt szczepień przeciw COVID-19. Przy okazji zakupów można się tam zaszczepić preparatami Pfizer i Johnson & Johnson. Szczepiona jest także młodzież powyżej 12. r. ż. oraz osoby 50+, które mogą skorzystać z trzeciej dawki szczepionki.

W Toruniu wciąż trwa powszechna akcja szczepień przeciw COVID-19. Dotychczas zaszczepionych w pełni jest 114 557 osób, co daje 58% mieszkańców. W efekcie Toruń zajmuje 17. miejsce w rankingu szczepień we wszystkich powiatach.

Mimo tych statystyk, w obliczu nadciągającej czwartej fali pandemii eksperci nawołują do przyjmowania wszystkich dawek szczepionki, także tych niezdecydowanych.

Jednym z miejsc w Toruniu, gdzie istnieje taka możliwość, jest punkt szczepień powszechnych, który od 27 września funkcjonuje w toruńskim centrum handlowym Nowe Bielawy. Punkt powstał we współpracy z placówką Lecznice Citomed.

W stacjonarnym punkcie szczepień przeciwko COVID-19 nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, co oznacza, że zaszczepić się może każdy zainteresowany z marszu np. przy okazji zakupów w centrum handlowym. Z kolei pacjenci, którzy chcieliby umówić się na konkretny termin z wyprzedzeniem mogą dzwonić pod numer tel. 503 081 084 lub 503 081 195.

Przed szczepieniem należy okazać dowód osobisty oraz wypełnić specjalny kwestionariusz, który będzie dostępny na miejscu lub będzie można go uzupełnić wcześniej pobierając ze strony internetowej Lecznic Citomed.

Szczepione będą zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież powyżej 12. roku życia. – W punkcie do dyspozycji mieszkańców jest wykwalifikowany personel medyczny z placówek Citomed, który koordynuje akcję szczepień w Centrum Handlowym Nowe Bielawy i dba by przebiegała bez zarzutu. Obecni na miejscu medycy wyjaśniają przebieg procedury i odpowiadają na ewentualne pytania. Zakładamy, że dziennie uda się zaszczepić nawet ponad 100 osób – informuje Anna Chudziak, ekspert ds. marki i komunikacji z Lecznice Citomed Sp. z o.o.

W punkcie przyjąć można dwudawkowy preparat marki Pfizer, jak i jednodawkowy Johnson & Johnson. Szczepionki są bezpłatne i dobrowolne.

– Z punktu szczepień mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Torunia i okolic. Celem inicjatywy jest nie tylko wsparcie osób zainteresowanych szczepieniem, ale także edukacja na temat skuteczności oraz bezpieczeństwa tych preparatów. Ma to sens, ponieważ codziennie odwiedzają nas nie tylko setki klientów zamieszkujących pobliskie osiedla, ale także zmotoryzowani mieszkańcy całego powiatu – mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka Nowych Bielaw.

Jak informują koordynatorzy akcji, w punkcie będzie można przyjąć każdą dawkę preparatu. – Dostępne będą szczepionki dla osób, które do tej pory nie miały okazji się zaszczepić i chciałyby przyjąć pierwszą dawkę preparatu, ale także dla tych, którzy czekają na drugą dawkę szczepionki Pfizer. Nowością jest również prowadzona w punkcie akcja szczepień dla pracowników służby zdrowia oraz osób powyżej 50. roku życia, którzy mogą zdecydować się na trzecią, przypominającą dawkę preparatu – dodaje Anna Chudziak.

– Takich punktów szczepień jak nasz działających w centrach handlowych w całej Polsce jest już ponad 80. Tym samym m.in. z racji dogodnej lokalizacji Nowych Bielaw na mapie Torunia naszą inicjatywą ułatwiamy dostęp do szczepień tysiącom chcących zadbać o swoje zdrowie mieszkańców. Kameralny i w pełni komfortowy punkt, gdzie szczepienie można wykonać wygodnie przy okazji np. zakupów, jest wsparciem m.in. dla osób starszych oraz zamieszkujących małe miejscowości – mówi Marta Drzewiecka.

Punkt zlokalizowany na pasażu centrum Nowe Bielawy jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-19:00 oraz w soboty w godz. 11:00-18:00. Od poniedziałku do soboty wykonywane są szczepienia osób dorosłych poprzedzone kwalifikacją pielęgniarki, natomiast szczepienia dzieci powyżej 12. r. ż. wykonywane są w sobotę i poprzedza je kwalifikacja lekarska.

Pin It on Pinterest

Share This