Zależy Ci na kimś. Troszczysz się o kogoś z rakiem jelita grubego. Być może jesteś partnerem, dzieckiem lub innym krewnym, przyjacielem, sąsiadem chorej osoby – termin “Opiekun” może obejmować wiele różnych ról w przeróżnych sytuacjach. Jednak dla kogoś z rakiem jelita grubego, jesteś bardzo ważną osobą; kimś, kto pomaga w codziennych czynnościach i kimś, kto odgrywa istotną rolę w opiece nad chorym.

Nam też zależy. I dlatego troszczymy się o Ciebie. Niniejszy przewodnik został napisany przez Opiekunów i pacjentów, którzy żyją z rakiem jelita grubego. Przeżyliśmy wiele trudnych momentów, które może przynieść opieka nad osobą chorą (ale także wiele pozytywnych chwil!).

Chociaż poziom wymaganej opieki może się znacznie różnić w zależności od stadium i stopnia zaawansowania choroby oraz osobistych okoliczności, a każdy doświadcza tego inaczej, mamy nadzieję, że niniejszy przewodnik zawiera informacje, które uznacie za przydatne i dające wsparcie. Nie wszystkie mogą okazać się dla Was istotne lub właściwe – wówczas skorzystajcie z tych, które najbardziej odnoszą się do Waszej sytuacji.

Tu znajdziesz link do poradnika:

https://europacolonpolska.pl/lib/my8ujg/Caregivers14—Polish-kg6i6j9e.pdf?fbclid=IwAR1ggQX1UfvUHCsTW8iXBeT8ogH_1e5EB-ofPxy9R39bOGgkXHSVN5yJ-O4

Pin It on Pinterest

Share This