Znamy laureatów trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Adamed dla Seniora”, w którym pula nagród w tym roku wynosi 20 000 zł. Finansowe granty otrzyma Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach, Rzeszowski Dom Kultury oraz Bałucki Ośrodek Kultury. Nagroda Specjalna trafi do Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN z Wrocławia.

Swoje pomysły na działania dla Seniorów zgłosiło blisko 130 organizacji z całej Polski, spośród których Jury wybrało trzy najlepsze projekty i wyróżniło je nagrodą finansową w wysokości 10 000, 5 000 i 3 000 zł oraz przyznało Nagrodę Specjalną pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej w wysokości 2 000 zł. Przy ocenie projektów konkursowych brane były takie kryteria jak: dotychczasowa działalność organizacji, jakość działań, pomysłowość i kreatywność projektu czy uwzględnienie potrzeb osób starszych.

Oto tegoroczni laureaci:

I miejsce– nagrodę w wysokości 10 000 zł zdobył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. Grant został przyznany na realizację XII Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku. To właśnie w Łazach, miasteczku położonym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, co roku w maju, w wiosce olimpijskiej Seniorów zapalany jest znicz olimpijski. W 2019 roku w wydarzeniu udział wzięło prawie 1100 zawodników z 71 organizacji senioralnych z całej Polski. Zmagania zawodników obserwowało 2 000 kibiców.

II miejsce– grant w wysokości 5 000 zł został przyznany Rzeszowskiemu Domu Kultury na realizację projektu „Aktywny Senior na wiosnę”, który zakłada organizację cyklu pięciu warsztatów o tematyce prozdrowotnej na terenie całego miasta. Finał projektu stanowić będzie specjalna edycja popularnej Potańcówki Miejskiej dla Seniorów w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach.

III miejsce oraz 3 000 zł zdobył Bałucki Ośrodek Kultury za pomysł działań prowadzonych w ramach „Łódzkiej Akademii Zdrowia 60+”. Projekt jest adresowany w szczególności do mieszkańców dzielnicy Bałuty. Dzięki dofinansowaniu ponad tysiąc z nich będzie miało możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowo-rehabilitacyjnych, spacerach miejskich, prelekcjach i warsztatach. Akademię zwieńczy uroczysta gala finałowa.

Natomiast Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej postanowiło uhonorować Nagrodą Specjalną w wysokości 2 000 zł dla Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN –organizatora Wrocławskich Igrzysk Seniorów. To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym. W tegorocznej edycji wzięło w niej udział 250 osób. Seniorzy w ramach igrzysk konkurowali ze sobą m.in. w pływaniu, nordic walking, zawodach biegowych i pentanque, turnieju szachowym, piłki nożnej czy siatkówce.

Pin It on Pinterest

Share This