Krawcowe z całej Polski zapewnią bezpieczeństwo pacjentów Szpitala Urologicznego. W ciągu 4 dni krawcowe planują uszyć około 1600 masek ochronnych. Krawcowe otrzymują codziennie przesyłki od firm, które za darmo dostarczają materiał oraz gumki.

Maski ochronne stosowane przez personel medyczny zabezpieczają przede wszystkim pacjentów w trakcie przeprowadzanych operacji lub zabiegów ambulatoryjnych.

W związku z poważnymi problemami z dostępnością masek ochronnych, Romana Kryściak projektantka z Zabrza zaproponowała naszemu Szpitalowi dostarczenie masek uszytych przez krawcowe z całej Polski.

W przypadku, gdy nasza placówka będzie mieć ich wystarczający zapas, nadwyżkę przekażemy innym placówkom w regionie – zapewnia Patrycja Onak wiceprezes Szpitala Specjalistycznego  im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach.

Romana Kryściak projektantka z Zabrza zorganizowała akcję szycia masek dla szpitali, w którą włączyły się krawcowe z Żor, Katowic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Warszawy, Lublińca, Lublina, Stargardu, Zabrza, Jaworzna, Tarnowskich Gór, Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej, Mikołowa, Kościerzyny i Gdyni oraz Gdańska.

Pin It on Pinterest

Share This