„Pandemia pomieszała nam wszystkim szyki i ogromnie żałuję i przepraszam, że nie będziemy mieli okazji spotkać się twarzą w twarz, jak w poprzednim roku” – mówi Prezeska Fundacji Porozumienie bez Barier Jolanta Kwaśniewska, współorganizator Konkursu Opiekun Seniora 2019.

Tegoroczna edycja Konkursu Opiekun Seniora była jak zwykle wyjątkowa. Zgłoszono tak wiele fantastycznych osób, że każdego z nich moglibyśmy Państwu zaprezentować i o każdym z opowiedzieć dużo wspaniałych, ciepłych, wzruszających rzeczy.

Tym bardziej myślę, że będziemy cenili Was wszystkich, którzy tak wiele czasu poświęcacie pomagając seniorom, pomagając tym którzy dla mnie osobiście, dla naszej Fundacji, dla organizatorów są ogromnie ważni. Nie przypuszczałam nawet, że będziemy mieli tak dużo fantastycznych zgłoszeń.

Gdy teraz słuchamy docierających do nas informacji, zdajemy sobie sprawę jak dużo niedobrych rzeczy dzieje się wokół nas, jak wyczuwalna jest atmosfera pandemii tam gdzie znajduje się najwięcej osób w podeszłym wieku – w domach pomocy społecznej, jak trudno zarządza się takimi miejscami. Jak trudna stała się opieka nad seniorami – także w ich domach. Wiem, że sporo osób niestety rezygnuje z tej pracy. Tym bardziej wszystkie osoby, które w tym roku zostały zgłoszone do konkursu, a zwłaszcza laureaci, są godni naszego najwyższego szacunku i podziwu.  Ciepłych słów do nich skierowanych nigdy nie będzie za wiele. Z ogromnym wzruszeniem czytam informacje na temat bohaterów tego konkursu i muszę Państwu powiedzieć, że jesteście wyjątkowi! Moment wyboru laureatów jest dla nas zawsze niezwykle trudny ponieważ naprawdę każde z tych miejsc mogłoby być obsadzone wielokrotnie.

Z głębi serca wszystkim Wam najserdeczniej dziękuję, laureatom gratuluję i życzę przede wszystkim zdrowia, sił i miłości. I trochę więcej szacunku za Waszą niezwykłą postawę i oddanie dla tych, którymi się opiekujecie. Wszystkiego dobrego i mam nadzieję – do prawdziwego spotkania!

Pin It on Pinterest

Share This