Na zakończenie Warszawskiego Tygodnia Seniora, organizowanego w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ogrodzie Saskim w Warszawie 29 września odbędzie się Jarmark Kreatywności.

Z wielką radością zapraszamy wszystkich seniorów i przyjaciół osób starszych do celebracji tego wyjątkowego święta. W niedzielę, 29 września wspólnie pokażemy, że jesień życia może mieć mnóstwo pięknych barw!

Już dziś możemy potwierdzić, że będzie z nami ogromna większość ubiegłorocznych wystawców – mówi z zadowoleniem Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, które jest organizatorem wydarzenia.

Seniorzy skorzystają zatem z nieodpłatnych badań i porad specjalistów. Będą też farmaceuci, którzy udzielą informacji nt. zasad refundacji leków i dostępu do leków dla seniorów oraz zamiany leków na tańsze odpowiedniki.

Wierni zasadzie „w zdrowym ciele, zdrowy duch!” już dziś zachęcamy do udziału w specjalnym treningu biegania w stylu slow – kontynuuje dyr. Mielczarek. Jak zapewnia twórca tej metody- prof. Tanaka – to najlepszy sposób na zdrowie! Będzie też aktywny pokaz chińskich ćwiczeń energetycznych i konkurencje ruchowe z nagrodami.

Na JARMARKU wystąpią także Stylowe Seniorki i Stylowi Seniorzy. Pokaz mody w ich wydaniu to potwierdzenie, że styl i elegancja nie ma metryki, a o wygląd należy dbać w każdym wieku.


Nieodłącznym elementem święta seniorów są występy artystyczne i wspólna zabawa. Uczestnicy wydarzenia bawić się będą przy pokazie tańca, popisach wokalnych, w tym laureatów festiwalu piosenki retro im. Mieczysława Fogga, aby na koniec rozgrzać parkiet podczas retro potańcówki i występu znanej wszystkim seniorom-melomanom DJ Wiki.

Wystawcy na JARMARKU zaprezentują szeroką ofertę aktywności, usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych – od biur podróży, banku po stowarzyszenia pomocowe i hobbystyczne, Kluby Seniora i Ośrodki Pomocy Społecznej. – opowiada J. Mielczarek. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to nie tylko święto seniorów, ale też ich rodziny, przyjaciół i sympatyków. Wszyscy są tu mile widziani! – dodaje J. Mielczarek.

Jesteś seniorem? Przyjdź koniecznie i weź ze sobą bliskich – sąsiadów, znajomych, dzieci, wnuki. Lub przyjdź sam – na miejscu poznasz mnóstwo ciekawych świata seniorów takich jak Ty!

Jesteś bliskim seniora? Weź go pod rękę i przyprowadź do Ogrodu Saskiego, aby wspólnie świętować ten dzień.

  • Gdzie: Ogród Saski, Warszawa
  • Kiedy: 29 września, niedziela, g.11:00-16:00

zdjęcia  pochodzą z archiwum mbU

Pin It on Pinterest

Share This