Punkt 11:00, w niedzielę 29 września, wolontariusze ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich powitali seniorów zmierzających w stronę Ogrodu Saskiego. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Stowarzyszenie zorganizowało w parku kolorowy i taneczny JARMARK KREATYWNOŚCI z myślą o wszystkich seniorach oraz ich najbliższych. W różnych częściach miasta wolontariusze składali osobom 60+ życzenia z okazji ich święta, wręczali piękne róże i zapraszali do udziału w wydarzeniu.

Na imprezie obecne były liczne organizacje pozarządowe, instytucje i firmy, które oferowały swoją pomoc oraz poradę m.in. z dziedziny zdrowia, kultury i sportu. Dzięki temu, każdy z odwiedzających mógł wykonać bezpłatnie badanie FRAX oceniające ryzyko złamania kości na tle osteoporozy, jak również sprawdzić poziom glukozy, zmierzyć ciśnienie oraz % tkanki tłuszczowej. Istniała też możliwość zaczerpnięcia informacji o refundowanych lekach oraz wyrobienia Ogólnopolskiej Karty Seniora, która uprawnia osoby w wieku 60+ do zniżek w różnych firmach i placówkach.

Słoneczny dzień od rana umilały gościom występy muzyczne i kabaretowe na scenie. W południe Wojciech Dąbrowski przedstawił laureatów Konkursu Wokalnego XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Od godziny 14:00 rozpoczął się jednak prawdziwy szał – scena i publiczność została oczarowana przez stylowych i szykownych seniorów, którzy z gracją zaprezentowali swoje kreacje w Pokazie Mody 60+. Po gromkich oklaskach, chwilę przed 15:00, swój sprzęt na scenie rozstawiła DJ Wika. Znane i rytmiczne przeboje w połączeniu z pozytywną energią DJ Wiki błyskawicznie sprawiły, że miejsce pod sceną zamieniło się w prawdziwą międzypokoleniową potańcówkę.

Ogromnie cieszy nas fakt, że z roku na rok Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych stają się coraz bardziej popularne i rozpoznawalne wśród samych seniorów – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Każdy z zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia może się na miejscu przekonać z jakim zainteresowaniem i radością osoby starsze biorą udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Wszystkim seniorom życzymy jak najwięcej zdrowia, pogody ducha oraz jeszcze więcej dedykowanych im imprez! – dodaje J. Mielczarek

Pin It on Pinterest

Share This