JJak skutecznie rzucić palenie i czym grozi nałóg? Tym zagadnieniom zostanie poświęcona styczniowa audycja „Bądź zdrów bez kolejki”. Spotkanie odbędzie się 24 stycznia br. w godz. 11-12 w budynku Radia Gdańsk przy ul. Grunwaldzkiej 18.

Gośćmi red. Joanny Matuszewskiej będą dr Tomasz Marjański z Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej oraz dr Łukasz Balwicki z Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej, prowadzący w UCK Poradnię Zespołu Uzależnienia od Tytoniu.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu “Bądź zdrów bez kolejki” organizowanego wspólnie przez Radio Gdańsk, Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

To autorski projekt rozpoczęty w 2017 r., którego celem jest poprawa wiedzy na temat zdrowia wśród mieszkańców Pomorza. Poradami i wiedzą dzielili się dotąd ortopedzi, fizjoterapeuci, kardiolodzy, neurolodzy, onkolodzy, lekarze stomatolodzy, endokrynolodzy, immunolodzy, diabetolodzy, gastroenterolodzy, reumatolodzy, dermatolodzy i specjaliści z Wydziału Farmaceutycznego GUMed.

Koordynatorami projektu są dziennikarka radiowa Joanna Matuszewska, rzecznik prasowy GUMed Joanna Śliwińska i Sylwia Mierzewska z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Pin It on Pinterest

Share This