W jaki sposób opowiadać, by zyskać uwagę słuchaczy? Jak za pomocą słów odmalować magiczny świat bajki? Seniorki i seniorów zapraszamy na warsztaty kreatywnego prowadzenia narracji. Sekrety barwnego przekazywania historii zdradzi Michał Malinowski, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik.

KIEDY: 16 maja (czwartek) | godz. 15.30

GDZIE: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
ul. Anielewicza 6

Wstęp bezpłatny | obowiązuje rezerwacja miejsc

Rezerwacja możliwa pod nr telefonu: 22 47 10 301 wew. 3, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00.

Uczestnicy warsztatów poznają techniki przekazu ustnego praktykowane przez tradycyjnych opowiadaczy z Afryki, współczesnych opowiadaczy z USA, Kanady, Hiszpanii, Francji, krajów arabskich oraz Indii.

Warsztaty obejmują pracę nad: strukturą, treścią i przekazem historii, gestem, głosem, postawą ciała, kontaktem ze słuchaczem, przestrzenią, w której się opowiada. Ćwiczenia oratorskie oraz urozmaicone działania praktyczne nie tylko pomogą odkryć pokłady humoru, energii i radości, ale także pozwolą uświadomić drzemiące w każdym z nas możliwości.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich seniorek i seniorów, którzy chcą nauczyć się barwnie opowiadać. Można również przyjść z ciekawości, z chęcią obserwacji.

Sztukę opowiadania przybliży Michał Malinowski – kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści / Storyteller Museum, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.

Spotkanie towarzyszy wystawie „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”.

Pin It on Pinterest

Share This