Co z tą pamięcią? Czy to już demencja? Które leki szkodzą sobie wzajemnie? Z tymi pytaniami seniorzy i ich opiekunowie borykają się na co dzień. Dzięki organizowanym 17 maja bezpłatnym warsztatom na część z nich odpowiedzi udzielą specjaliści.

Spotkania organizowane przez Fundację Wspierajmy Seniorów, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy.

Seniorzy poszukują wiedzy, gdzie mogą. Gdy lekarzom brak czasu na rozmowę i rozwiewanie zdrowotnych wątpliwości, znajdują inne źródła. Porady wycinają z kolorowej prasy, zbierają, czasami wklejają do specjalnych zeszytów. A gdy obok brak ekspertów, wiedzę uzupełnią babcinymi wierzeniami o cudownym działaniu kapusty czy potężnej mocy witaminy C. To właśnie świadomość potrzeby edukacji stała za założycielami Fundacji Wspierajmy Seniorów. – Czuliśmy, że czegoś nam w tej układance brakuje. Jako lekarze związani z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu uczestniczymy w projektach naukowych, realizujemy dydaktykę i leczymy naszych pacjentów. Na edukację siłą rzeczy brakuje już czasu, dzięki fundacji mamy szansę wypełnić tę niszę – wyjaśnia prof. Ewa A. Jankowska, spiritus movens organizacji.

Drugie już Forum Wspierajmy Seniorów podzielono na dwie części. Pierwszego dnia (16 maja) odbędzie się konferencja naukowa, drugiego (17 maja) organizatorzy zaplanowali szereg bezpłatnych warsztatów dla seniorów i ich opiekunów. Mówić będą o niezwykłej mocy okscytocyny, zachęcać do aktywności, zgłębiać tajemnice pamięci czy rozpoznawać wczesne objawy demencji. Wszystko bezpłatnie, w towarzystwie najlepszych specjalistów.

PEŁNY PROGRAM

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy. FORMULARZ.

Pin It on Pinterest

Share This