Bezpłatne badania mammograficzne, USG piersi, jamy brzusznej i miednicy, pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi, obliczanie wskaźników WHR i BMI, a do tego możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z onkologiem, psychoonkologiem, neurologopedą, fizjoterapeutą i dietetykiem oraz wysłuchania ciekawych wykładów. Tak pokrótce przedstawia się program Dnia Drzwi Otwartych, organizowanego 2 lutego (sobota) w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Badania diagnostyczne (mammografia, USG piersi, jamy brzusznej i miednicy) będą wykonywane w godz. 10.00-14.00 w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Wyniki badań wraz z opisami będą wydawane na miejscu. Panie chcące skorzystać z mammografii (bezpłatne badanie przysługuje kobietom w wieku 50-69 lat, które nie badały się w ciągu ostatnich 2 lat) proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Do Centrum Rehabilitacji można przjść w godz. 10.00-14.00 na konsultacje ze specjalistami – na wszystkich chętnych czekać będą onkolodzy, psychoonkolog, neurologopeda, fizjoterapeuta i dietetyk. W tym samym miejscu będą odbywać się wykłady:

  • „Profilaktyka raka piersi”.
  • „Przygotowanie pacjentów do zabiegów onkologicznych”.
  • „Pielęgnacja ran pooperacyjnych po zabiegach onkologicznych”.
  • „Rehabilitacja po mastektomii”.
  • „Dieta w chorobie nowotworowej”.
  • „Spotkanie z jogą – spotkanie z samym sobą”.
  • „Rola stresu w chorobie nowotworowej i wpływ jogi na radzenie sobie z nim”.
  • Akceptacja zmian i ograniczeń w ciele”.

Dzięki obecności przedstawicieli Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, na miejscu będzie możliwość wyrobienia sobie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz założenia konta na ogólnopolskim serwisie Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP).

W ramach Dnia Drzwi Otwartych można będzie również skorzystać z konsultacji dotyczących wpływu jogi na zmniejszenie stresu w chorobie nowotworowej, uzyskać informacje na temat badań profilaktycznych kobiet, nauczyć się samobadania piersi na fantomie, a także uzyskać poradę dotyczącą ulg i uprawnień przysługujących chorym na nowotwory oraz pomoc w wypełnieniu wniosku do Zespołu ds. Orzekania i Niepełnosprawności.

Przypominamy, że z badań i konsultacji można skorzystać bez skierowania i wcześniejszych zapisów.

Pin It on Pinterest

Share This