W najnowszym Domu opieki Grupy ORPEA na warszawskiej Białołęce zamieszkali pierwsi seniorzy. Rezydencja DĄBRÓWKA jest miejscem szczególnym – najwyższe standardy opieki łączą się tu bowiem z komfortem oraz miłą, rodzinną atmosferą.

Szeroka oferta pokoi i apartamentów z łazienką i telewizorem, zaprojektowanych specjalnie dla seniorów, z dużymi przeszkleniami i ładnym widokiem gwarantują wygodę i poczucie bezpieczeństwa.

Doskonała lokalizacja na dużym, ogrodzonym terenie otoczonym lasem i cicha okolica sprzyjają dobremu samopoczuciu, a brak barier architektonicznych i wysoki standard wykończenia tworzą wyjątkowe miejsce do życia.

Śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje dostosowane do specjalnych potrzeb dietetycznych mieszkańców. Posiłki serwowane są w eleganckiej jadalni lub w pokoju, bo to miejsce, gdzie przywiązuje się dużą wagę do estetyki. „Dbamy o ładny wygląd potraw, ale również sposób ich podania. Wiemy, że to zachęca nie tylko do spożywania posiłków, ale również ciekawych rozmów przy stole” – podkreślają organizatorzy.

Nowoczesne zaplecze rehabilitacyjne umożliwia usprawnianie seniorów, by mogli jak najdłużej cieszyć się samodzielnością. Na początku pobytu każdy z naszych mieszkańców jest konsultowany przez fizjoterapeutę w celu dobrania indywidualnego planu rehabilitację.

W skład zespołu wchodzą:

  • lekarz geriatra
  • lekarz internista
  • personel pielęgniarski i opiekuńczy
  • psycholog
  • fizjoterapeuci
  • terapeuci zajęciowi
  • kucharze

Aktywności i zajęcia terapeutyczne są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości seniora na podstawie rozmowy z psychologiem i terapeutą zajęciowym. W trosce o dobre samopoczucie mieszkańców, rodziny i przyjaciół zachęcane są do częstych odwiedzin. Z myślą o spotkaniach z najbliższymi przygotowane zostały przytulne przestrzenie wspólne (m.in. jadalnia i biblioteka), gdzie można spędzać czas w towarzystwie innych pensjonariuszy i rodziny.

Rezydencja DĄBRÓWKA oferuje standardy opieki i terapii wypracowane przez blisko 20 lat działalności w opiece długoterminowej, oparte na sprawdzonych rozwiązaniach największej w Europie sieci domów opieki i klinik ORPEA.

Rezydencja DĄBRÓWKA

ul. Czeremchowa 40F / 03-159 Warszawa

Dojazd komunikacją miejską autobusy: 511, 723, 731, 741 przystanek: Poetów (przy ul. Modlińskiej)

Oto jak postrzega Rezydencję DĄBRÓWKA córka jednej z mieszkanek :

Bez wątpienia to miejsce tworzą ludzie. Już podczas pierwszej wizyty byłam zaskoczona nie tylko wspaniałymi warunkami, ale też profesjonalizmem i życzliwością. Zostałam oprowadzona po całym budynku, uzyskałam bardzo wyczerpujące informacje na temat domu i misji, jaką stawiają przed sobą jego pracownicy.

Panie pielęgniarki i opiekunki z własnej inicjatywy zaprosiły mnie do rozmowy, aby dowiedzieć się jak najwięcej o Mamie – co lubi, co sprawia jej trudność, na co zwrócić szczególną uwagę w opiece tak, aby Mama, czuła się tu jak najlepiej. Sprawy medyczno-pielęgnacyjne panie mają opanowane do perfekcji, dlatego w rozmowie nie poświęcałyśmy im wiele miejsca, natomiast chęć jak najlepszego poznania przyszłej podopiecznej zrobiła na mnie wrażenie.

PRZYJĘCIE

Podobnie ujęło mnie bardzo życzliwe i uważne podejście pana doktora. Badanie przy przyjęciu nie ograniczyło się jedynie do wywiadu lekarskiego i przeanalizowania dokumentacji medycznej. Mama została rzetelnie zbadana, lekarz dużo czasu poświęcił na rozmowę z nami. Zwrócił uwagę na aspekty dotąd bagatelizowane przez innych lekarzy i zaproponował stosowne leczenie. Ponieważ pan doktor jest na miejscu, stan zdrowia mamy jest monitorowany na bieżąco, a wszelkie leki zabezpieczone.

Rezydencja DĄBRÓWKA to nie tylko przystań dla seniorów, ale także miejsce, gdzie z niezwykłą dbałością i uwagą traktuje się dobre samopoczucie pensjonariuszy i ich aktywizację. W ciągu dnia seniorzy mają możliwość wspólnego spędzania czasu w bardzo wygodnych i przestronnych pomieszczeniach dziennych, wyposażonych w wygodne kanapy, fotele, stoliki, bibliotekę. Zawsze towarzyszy im ktoś z personelu organizując różnego typu aktywności: ćwiczenia ruchowe, wspólne czytanie książek, gry planszowe czy quizy, które poza walorem rozrywkowym mają także istotne znaczenie w ćwiczeniu pamięci oraz budowaniu relacji.

AKTYWNOŚCI

Misją Rezydencji (doskonale zresztą realizowaną) jest to, aby pensjonariusze nie czuli się samotni, ale mieli możliwość aktywnego spędzania czasu, rozmowy, rozrywki – tu seniorzy nie siedzą w swoich pokojach (oczywiście jeśli mają życzenie pobyć i odpocząć w samotności – jest to respektowane). Podczas posiłków w eleganckiej jadalni zawsze pensjonariuszom towarzyszą panie pielęgniarki i opiekunki, które w razie potrzeby pomogą osobom mniej samodzielnym, zainicjują rozmowę, sprawią, że posiłki mają charakter bardziej spotkań towarzyskich w restauracji niż tylko zwykłego wyżywienia (nota bene bardzo dobra domowa i urozmaicona kuchnia – wszystko świeże, gorące, pięknie podane). Bywa, że seniorów tak wciągnie rozmowa, że pozostają przy stoliku dłużej – opiekunowie wówczas nie przerywają im spotkania, ale czekają aż ich podopieczni sami zdecydują o zakończeniu posiłku.

ATMOSFERA

To szczegóły, które budują atmosferę tego miejsca. Podobnie ogromna życzliwość, uśmiech, kultura osobista, takt i delikatność, która cechuje wszystkie panie opiekujące się pensjonariuszami. Tu rzeczywiście czuje się, że to mieszkaniec jest najważniejszy. Dodatkowym elementem są warunki i wyposażenie – według najwyższych standardów

i faktycznie na europejskim poziomie. Jest tu jasno, przestronnie, komfortowo, przytulnie i… optymistycznie. Reasumując – gorąco polecam to miejsce. Nie zakładałam takiego scenariusza, dlatego bardzo trudno było mi powierzyć Mamę opiece zewnętrznej. Ale widzę, że jest tu zadowolona, zadbana, zaopiekowana, nie nudzi się, ma dobrze zorganizowany czas. Mimo największych starań nie byłabym w stanie zapewnić Mamie takich warunków, takiej opieki i aktywności w warunkach domowych. Bardzo dziękuję całemu personelowi za serce i uśmiech, którymi dzielą się z podopiecznymi. W skali od 1 do 5 daję ocenę 10!

Pin It on Pinterest

Share This