Teraz dostęp do portalu Diety NFZ jest jeszcze prostszy. Wszystko po ręką – plany żywieniowe, lista zakupów i dostęp do e-booków terapeutycznych oraz tych z pomysłami na zdrowe sezonowe posiłki.

??????? to bezpłatna mobilna aplikacja, która daje dostęp do niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta oraz do portalu ????? ???.

Portal ????? ??? przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych. W szczególności polecamy ją pacjentom z chorobami przewlekłymi, dla których dieta jest również jednym z zaleceń lekarskich oraz dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać, którzy chcą schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe.

Na portalu zamieszczone są 28-dniowe plany żywieniowe w kilku kalorycznościach opracowane wg zaleceń diety DASH, która nie tylko pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze, ale również zapobiega jego rozwojowi, sprzyja poprawie w przypadku zaburzeń lipidowych, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych. Odżywianie się według jej zasad daje wiele korzyści zdrowotnych, które  możemy zaobserwować już po kilku tygodniach jej stosowania. Wszystkie diety na portalu są bezpłatne.

?? ??????́, ?? ?????????́ ? ???? ??? ????? ????????

Po uruchomieniu aplikacji mojeIKP na dole ekranu kliknij w pole „Profilaktyka”, a następnie „Twoje plany żywieniowe”. Tak przeniesiesz się na stronę logowania na portalu Diety NFZ.

Podaj tutaj swój mail i wybrane hasło (minimum 6 znaków, podaj przynajmniej jedną cyfrę i jedną wielką oraz jedną małą literę). Te dane warto zapamiętać, gdyż będą Ci potrzebne podczas logowania się do portalu Diety NFZ zarówno w aplikacji, jak i za pośrednictwem strony internetowej. Żeby wrócić do poprzedniego ekranu, należy kliknąć na strzałkę < na górze lub na „e-zdrowie” na dole ekranu (wtedy wrócisz do e-recept i e-skierowań).

Aplikacja mojeIKP

mojeIKP to bezpłatna mobilna aplikacja, która daje dostęp do niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Możesz ją pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.

Aplikacja umożliwia:

  • szybkie umówienie terminu szczepienia przeciw COVID-19,
  • łatwe wyszukiwanie e-recept i e-skierowań,
  • odbieranie bezpośrednio na telefon powiadomień o wystawionych e-receptach i e-skierowaniach, w tym także tych wystawionych dzieciom czy bliskiej osobie, która upoważniła Cię do swojego Internetowego Konta Pacjenta,
  • wykupienie leku w aptece bez konieczności podawania numeru PESEL, wystarczy dać farmaceucie do zeskanowania kod QR,
  • sprawdzanie ulotki i dawkowania przepisanego leku,
  • sprawdzenie, kiedy i gdzie odbędzie się wizyta na podstawie zarejestrowanego e-skierowania,
  • pobieranie e-recept i e-skierowań na urządzenie mobilne w formie pdf z plikiem do wydruku, aby można je było wysłać do innej osoby przy pomocy np. poczty internetowej lub komunikatorów internetowych, takich jak SMS czy Messenger,
  • pobieranie e-recept, e-skierowań Twojego dziecka lub osób bliskich,
  • pobieranie Unijnego Certyfikatu COVID,
  • a teraz także przejście na portal Diety NFZ.

?? Jedz zdrowo! Żyj zdrowo!

Pin It on Pinterest

Share This