Od 2 do 23 października 2021 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie trwa XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Już po raz trzeci partnerem jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce jest marka Phonak. Dzięki systemowi FM, osoby niedosłyszące mają możliwość posłuchania etiud, ballad, sonat i mazurków kompozytora bezpośrednio na widowni. 

Jest to możliwe, ponieważ w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej, firma Sonova Polska, właściciel marki Phonak, zainstalowała specjalistyczny system komunikacji bezprzewodowej umożliwiający doskonały odbiór muzyki Chopina wszystkim osobom używającym aparatów słuchowych.

– Dzięki naszej technologii wspomagającej słyszenie, osoby z aparatami słuchowymi otrzymują dźwięk bezprzewodowo bezpośrednio do aparatu, powodując tym samym, że warunki akustyczne pomieszczenia oraz hałasy zakłócające nie będą miały wpływu na odbiór muzyki. W efekcie osoby korzystające z aparatów będą mogły w pełni doświadczać wrażeń słuchowych i kontemplować muzykę najsławniejszego polskiego kompozytora – mówi Leszek Wierzowiecki, Prezes Sonova Polska, światowego lidera w dziedzinie specjalistycznych urządzeń dla niedosłyszących.

Dzięki zwykłym słuchawkom z systemu będą mogły korzystać również osoby słabiej słyszące, które nie używają aparatu słuchowego.

Odbiornik Roger można bezpłatnie wypożyczyć na stanowisku Phonak, zlokalizowanym w lewym foyer Filharmonii Narodowej, obok sklepu Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Aby skorzystać z systemu należy włączyć program uruchamiający cewkę indukcyjną (in. cewkę telefoniczną) w aparacie słuchowym, dzięki czemu dźwięk przesyłany bezpośrednio do aparatu słuchowego nie traci nic ze swojego przekazu.

Phonak oprócz możliwości wypożyczenia systemu Roger oferuje wszystkim chętnym również szansę sprawdzenia swojego słuchu z wykorzystaniem specjalnie do tego celu przystosowanego testera. Zarówno wypożyczenie systemów Roger jak i zbadanie słuchu, jest w pełni bezpłatne.

Misją marki Phonak jest umożliwienie osobom niesłyszącym i niedosłyszącym rozwoju społecznego i emocjonalnego. W tę ideę idealnie wpasowuje się udział w XVIII edycji Konkursu Chopinowskiego, a tym samym pomoc osobom zmagającym się z niedosłuchem w aktywnym uczestnictwie w wydarzeniu.

Pin It on Pinterest

Share This