Każdy w rodzinie ma osobę starszą, nierzadko z chorobami serca, z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym czy z chorobami płuc. Tymczasem lekarze i naukowcy z całego świata donoszą, że infekcję koronawirusem najciężej przechodzą seniorzy, to oni ze względu na wiek i choroby współistniejące są w grupie ryzyka. Społeczeństwo się martwi, nie tylko seniorzy, ale także ich bliscy, dzieci i wnuki. W trosce o takich pacjentów portal Medical Press przygotował bezpłatny webinar „Senior w dobie epidemii. Czyli jak sobie radzić w świecie koronawirusa.”

Czy faktycznie seniorzy powinni się bać? Czy dzieci i wnuki powinny ograniczyć spotkania z ukochaną babcią czy dziadkiem? Czy bezpiecznie jest iść do lekarza? Czy trzeba wykupić leki, żeby mieć „na zapas”? Co jeść, a czego nie jeść? Co to znaczy zbilansowana dieta? Spacer niebezpieczny, to co robić żeby w ogóle się poruszać? Jak radzić sobie z samotnością czy obniżonym nastrojem w tak ekstremalnych warunkach? Jak funkcjonować w izolacji?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci w interaktywnym programie na żywo na portalu https://medicalpress.pl/pacjent-w-czasie-epidemii/ we wtorek 7 kwietnia o godzinie 20:00.

Od czwartku emitowane będą kolejne odcinki dedykowane pacjentom z grup ryzyka, m.in. pacjentom kardiologicznym, pacjentom chorym na cukrzycę, nowotwory czy pacjentów z chorobami płuc.

Pin It on Pinterest

Share This