W sobotę 25 maja br. w godz. 10.00-15.00 w Domu opieki Rezydencja DĄBRÓWKA w Warszawie odbędzie się BEZPŁATNY WARSZTAT dla opiekunów domowych – osób zajmujących się bliskim w starszym wieku w domu lub przygotowujących się na powrót seniora ze szpitala.

Duże zainteresowanie takimi spotkaniami w ciągu ostatnich dwóch lat (warsztaty odbywają się we wszystkich domach Grupy ORPEA Polska), wysoka frekwencja i wiele pozytywnych opinii uczestników dotychczasowych edycji pokazują, że rodziny chcą uczyć się od profesjonalistów sprawdzonych technik pielęgnacji i opieki nad osobą starszą. 

ORPEA wspiera opiekunów domowych

Opieka nad osobami starszymi, niesamodzielnymi jest w naszym kraju sprawowana głównie przez rodzinę. Według szacunków, niemal milion Polaków jest objętych nieformalną opieką w domu, co często oznacza konieczność przeorganizowania życia rodzinnego i zawodowego.

Warsztaty mają charakter praktyczny. Chcemy pokazać opiekunom jak zajmować się osobą starszą w taki sposób, by jej pomóc, a sobie nie zaszkodzić. Dlatego skupimy się m.in. na nauce prawidłowych pozycji ułożeniowych, aby zapobiegać odleżynom i nie wywoływać patologicznego napięcia mięśniowego. Pokażemy jak zmieniać pozycje osoby leżącej, w jakiej pozycji karmić, myć podopiecznego, jak przesadzać z łóżka na wózek, fotel czy też jak pomagać przy poruszaniu się, aby uniknąć upadków” – mówi Jolanta Gawrysiuk, dyrektor Domu opieki DĄBRÓWKA.

Warsztaty mają charakter praktyczny. Składają się z dwóch części: opiekuńczo-pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej.

Program obejmuje takie zagadnienia jak:

  • toaleta chorego w łóżku
  • prawidłowe pozycje ułożeniowe
  • zapobieganie odleżynom
  • zmiana pozycji osoby leżącej

Dom opieki DĄBRÓWKA

ul. Czeremchowa 40F Warszawa (Białołęka) – nieopodal Fortu Piontek, przystanek autobusowy „Poetów”

Więcej: www.orpea.pl/rezydencja-dabrowka

ZAPISY

Liczba miejsc ograniczona.

Pin It on Pinterest

Share This