Transition Technologies (TT) – silna, polska grupa kapitałowa działająca na całym świecie, lider rozwiązań IT dla sektora energii. Grupa zapewnia kompleksowy outsourcing usług IT i produkuje oprogramowanie dla przemysłu. Rozwiązanie TT klasy Business Intelligence – MedStream Designer  – wspiera sektor ochrony zdrowia, podobnie jak platforma wymiany danych medycznych tworzona w USA, czy gra ucząca echolokacji (Echo-Vis) dla osób niedowidzących i niewidomych zrealizowana w ramach dofinansowania z NCBiR.

Oto aplikacje społeczne TT przydatne społecznie

ECHO-VIS – innowacyjne narzędzie, które umożliwia rozwój umiejętności echolokacji. Gra, która uczy jak korzystać ze zmysłu słuchu do orientacji w przestrzeni. Przystępna forma zabawy zachęca do nauki. Wykształcenie tej umiejętności pomaga osobom z dysfunkcjami wzroku na zwiększenie komfortu życia.

POMOC W GÓRACH – aplikacja mobilna dla ratowników GOPR i turystów. Dzięki funkcji geolokalizacji pozwala śledzić trasę użytkownika i szybciej dotrzeć ratownikom do poszkodowanych. Zawiera także wskazówki dla turystów – wiedzę, która może zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników w górach.

SEEING ASSISTANT – grupa asystentów mobilnych wspierających osoby niewidome i niedowidzące
w codziennym życiu. Zawiera aplikacje:

MOVE – pomaga w podróżach: planowaniu, przemieszczaniu się, odnajdywaniu w terenie informując o położeniu – na całym świecie, także offline.

HOME – wspiera w rozpoznawaniu i zarządzaniu przedmiotami codziennego użytku. Czyta kody kreskowe, informuje o składzie, przeznaczeniu; generuje kody (QR i kreskowe) dla własnych oznaczeń, dobiera kolory (ubrania).

MAGNIFIER – aplikacja „lupa” z funkcjami pomagającymi w oglądaniu: powiększanie obrazu, regulacja kontrastu, poziomu jasności, odwrócenia kolorów.

LIGHT – aplikacja detektor źródeł światła. Wspiera orientację w terenie, pomieszczeniach, pomaga obsługiwać urządzenia sygnalizujące światłem, informuje o tych nie wyłączonych.

TT wspiera także młodzież w nauce programowania: ZAPROGRAMUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ.

Pin It on Pinterest

Share This