W Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi jutro odbędą się badania z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem i Światowego Dnia Pacjenta.

W ramach akcji przewidziane są:

·         mammografia (wejście od ul. Paderewskiego 4)

·         konsultacje urologiczne dla Panów (wejście od ul. Pabianickiej 62)

·         konsultacje onkologiczne (wejście od ul. Paderewskiego 4), w tym:

o   konsultacje dot. chorób jelita grubego

o   konsultacje dot. chorób piersi

·         konsultacje z zakresu prawidłowego żywienia i profilaktyki zdrowotnej (wejście od ul. Paderewskiego 4)

Osoby w wieku 65+ zapraszamy na badania USG w kierunku wykrycia tętniaków aorty brzusznej (wejście od ul. Pabianickiej 62).

W tym dniu, zostaną przebadani Pacjenci, którzy zapisali się na przedmiotowe badania (zapisy były realizowane 17-18 lutego).

W dniu akcji prowadzone będą też zapisy do badań kolonoskopowych w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Badania skierowane są w szczególności do osób  w wieku 50-65 lat, u których nie występują  objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego, i które nie miały wykonanej kolonoskopii w ostatnich 10 latach.

Przedstawicielki Łódzkiej Fundacji Kocham Życie przeprowadzą naukę samobadania piersi i odpowiedzą na pytania związane z doświadczeniem choroby nowotworowej.

Przedstawiciele Łódzkiego Oddziału NFZ zaproponują:

·         założenie profilu zaufanego, który umożliwia logowanie na Internetowe Konto Pacjenta i  otrzymywanie e-recept SMS-em (trzeba mieć ze sobą dowód osobisty i telefon komórkowy)

·         dla wszystkich bezpłatne diety DASH z serwisu diety@nfz.gov.pl

·         informacje na temat zasad bezpłatnego leczenia i wyjazdów sanatoryjnych

·         dla każdego kto odwiedzi stoisko upominki przypominające o profilaktyce

Na stoisku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi będzie można dowiedzieć się, jak zostać honorowym dawcą krwi, otrzymać ciekawe materiały informacyjne i gadżety promujące krwiodawstwo.

Gościem wydarzenia będzie wicemarszałek województwa łódzkiego , Pan Piotr Adamczyk.

Pin It on Pinterest

Share This