11 lutego br. w godz. 14-15 w budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku specjaliści będą rozmawiać o bólu, jego kontrolowaniu i uśmierzaniu. Wstęp wolny.

 Dr Irmina Śmietańska i dr Marek Suchorzewski z Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego będą gośćmi kolejnej audycji z cyklu „Bądź zdrów bez kolejki”.

Podczas spotkania, które odbędzie się 11 lutego br. w godz. 14-15 w budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej (ul. Smoluchowskiego 17, I piętro, obok restauracji Witaminka) rozmowa będzie dotyczyć różnych dolegliwości bólowych.

Specjaliści GUMed zdradzą m.in. jak i gdzie powstaje mechanizm bólu, czy można go skutecznie kontrolować i co można zrobić oprócz przyjmowania tabletek, żeby pozbyć się dolegliwości?

Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się również jak długo po wykonanych zabiegach operacyjnych mogą utrzymywać się dolegliwości bólowe, co to jest ból przewlekły, promieniujący, jak leczy się migreny oraz bóle kostno-stawowe w tym kręgosłupa. Wstęp wolny.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Bądź zdrów bez kolejki” organizowanego wspólnie przez Radio Gdańsk, Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. To autorski projekt rozpoczęty w 2017 r., którego celem jest poprawa wiedzy na temat zdrowia wśród mieszkańców Pomorza. Poradami i wiedzą dzielili się dotąd ortopedzi, fizjoterapeuci, kardiolodzy, neurolodzy, onkolodzy, lekarze stomatolodzy, endokrynolodzy, immunolodzy, diabetolodzy, gastroenterolodzy, reumatolodzy, dermatolodzy, otolaryngolodzy, torakochirurdzy i specjaliści z Wydziału Farmaceutycznego GUMed. Koordynatorami projektu są dziennikarka radiowa Joanna Matuszewska, rzecznik prasowy GUMed Joanna Śliwińska i Sylwia Mierzewska z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Pin It on Pinterest

Share This